Reklama

Reklama

Rosyjska rakieta ponownie trafiła w mołdawski tankowiec. "Ekologiczna bomba z opóźnionym zapłonem"

Rosyjska rakieta ponownie uderzyła w mołdawski tankowiec Millennial Spirit dryfujący po Morzu Czarnym z resztkami paliwa - poinformowało we wpisie na Telegramie ukraińskie dowództwo operacyjne Południe. Statek pierwszy raz został trafiony pociskiem na samym początku wojny.

Według komunikatu dowództwa do zdarzenia doszło podczas kolejnego ostrzału lotniczego obwodu odeskiego z samolotu Su-30. Jedna z wystrzelonych rakiet Ch-31 trafiła w dryfujący bez załogi tankowiec Millennial Spirit.

Tankowiec zestrzelony po raz kolejny

Millennial Spirit to mały, ważący 2200 ton zbiornikowiec pływający pod mołdawską banderą. Statek zwodowano w 1974 roku. Początkowo należał do islandzkiej firmy żeglugowej. Został trafiony przez siły rosyjskie w drugim dniu wojny w Ukrainie. 

Według dowództwa Południe w momencie pierwszego ostrzału okręt przewoził ponad 500 ton oleju napędowego. Uszkodzony tankowiec stanowi obecnie bombę ekologiczną z opóźnionym zapłonem. Jeśli zatonie, zanieczyści wody Morza Czarnego. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy