Reklama

Reklama

Rosyjscy żołnierze wjechali do Białorusi. Witani chlebem i solą

W sieci pojawiły się nagrania z wjazdu rosyjskich wojsk na terytorium Białorusi. Widać na nich kolumny ciężarówek czekających przed granicą oraz witanie żołnierzy chlebem i solą.

Resort obrony Białorusi poinformował w sobotę o przybyciu do tego kraju eszelonów z rosyjskimi wojskami, wchodzącymi w skład regionalnego zgrupowania wojsk. Jak zaznaczono, do tej pory granicę przekroczyło 70 tysięcy żołnierzy.

Rosja i Białoruś tworzą państwo związkowe i posiadają wspólne regionalne zgrupowanie wojsk na wypadek "zwiększenia poziomu zagrożenia".

Na jednym z opublikowanych w sieci nagrań widać tradycyjne powitanie chlebem i solą oraz wojskową orkiestrę.

 

Alaksandr Łukaszenka o regionalnym zgrupowaniu wojsk Rosji i Białorusi

W poniedziałek rano po rozpoczęciu przez Rosję zmasowanych ataków rakietowych na terytorium całej Ukrainy Alaksandr Łukaszenka ogłosił, że rozpoczęło się formowanie regionalnego zgrupowania wojsk Rosji i Białorusi. "Jego podstawą jest armia Białorusi" - oświadczył.

Reklama

Jak przypomina portal Ukrainska Prawda, 11 października prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja próbuje wciągnąć Białoruś w wojnę i w tym celu może być zorganizowana jakaś prowokacja.

NV pisze, że według stanu z 13 października na Białorusi przebywało około 1 tys. rosyjskich wojskowych i rozmieszczono tam rosyjski sprzęt wojskowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy