Reklama

Reklama

Rosyjscy żołnierze uciekali w popłochu. Zostawili Ukraińcom cały arsenał

Cały arsenał z rosyjską bronią przejęty przez Ukraińców. Żołnierze nie musieli o niego walczyć, Rosjanie sami uciekli, zostawiając wszystko za sobą - informują ukraińskie służby.

Rzecznik departamentu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie charkowskim Władysław Abdula zamieścił na swoim Facebooku wpis, w którym poinformował o kolejnych zdobyczach ukraińskiej armii. Jak czytamy, przejęcie całego rosyjskiego arsenału nie było tym razem zbyt trudne.

Zobacz --> NAJNOWSZE INFORMACJE Z FRONTU. RELACJA NA ŻYWO

Reklama

"Rosyjscy najeźdźcy uciekali tak szybko pod presją ukraińskich żołnierzy, że zostawili za sobą cały arsenał. Wiemy, co z tym zrobić i na pewno użyjemy tej broni zgodnie z przeznaczeniem - przeciw wrogowi" - napisał Abdula.

Na zamieszczonych przez niego zdjęciach rzeczywiście widać ukraińskich żołnierzy, którzy wchodzą do sporego arsenału. Rosjanie zostawili za sobą również wozy bojowe. Dowodem są udokumentowane przez Ukraińców rejestracje pojazdów. Agencje zdjęciowe również ukazują ogrom pozostawionego przez Rosjan sprzętu. Porzucanie pojazdów bojowych stało się w ostatnim czasie powszechną praktyką. 

Ukraińska kontrofensywa coraz dotkliwsza dla Rosjan

Kontrofensywa w obwodzie charkowskim przebiega w ostatnim tygodniu bardzo skutecznie. Siły ukraińskie zdołały przejąć wiele kluczowych lokalizacji, w tym Izium i Kupjańsk, gdzie znajduje się ważny dla Rosji węzeł logistyczny.

W najnowszej analizie ISW czytamy, że pasmo zwycięstw Ukraińców rozbiło szeregi rosyjskiego wojska. Serwis tpyxa.net podaje z kolei, że szefowa centrum prasowego Dowództwa Operacyjnego "Południe" Natalia Humeniuk ogłosiła, że okupanci na południu próbują negocjować złożenie broni.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy