Reklama

Reklama

Rosji "kończy się zapał". Szef MI6 komentuje

"Rosjanom kończy się zapał" - tak w krótkich słowach sytuację na froncie w Ukrainie skomentował szef brytyjskiego wywiadu MI6. Richard Moore odniósł się do wpisu Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, w którym stwierdzono, że "Kreml staje się coraz bardziej zdesperowany".

Wpis resortu obrony Wielkiej Brytanii pojawił się na Twitterze w piątek 29 lipca. 

Ukraina. Brytyjski wywiad o "desperacji Kremla"

Jak napisano: "Kreml staje się coraz bardziej zdesperowany. Rosja straciła dziesiątki tysięcy żołnierzy i używa broni z czasów Sowietów". 

"Ich przestarzałe pociski zabijają i ranią niewinnych Ukraińców. Rosja nie wygra tej niesprawiedliwej wojny" - dodano we wpisie w mediach społecznościowych. Podkreślono również, że Wielka Brytania stoi po stronie Ukrainy. 

Ministerstwo załączyło również nagranie, na którym widać zniszczenia spowodowane przez rosyjską armię w czasie wojny w Ukrainie.

Reklama

Wojna w Ukrainie. "Kończy się zapał"

Do wpisu resortu obrony odniósł się szef brytyjskiego wywiadu. Przewodzący MI6 Richard Moore - zaznaczył, że Rosjanom "kończy się zapał"

Według ustaleń agencji Reutera tylko ostatniej doby Siły Zbrojne Ukrainy miały "zlikwidować" 100 żołnierzy wroga - w liczbę tę wliczają się zabici, ranni oraz jeńcy wojenni. 

Dodatkowo Ukraińcy mieli zniszczyć siedem rosyjskich czołgów w rejonie Mikołajowa, Odessy i Chersonia. W tym regionie w wyniku bombardowań miało zginąć także pięciu cywilów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy