Reklama

Reklama

Rosjanie zwiększają aktywność lotnictwa. Skupiają się na infrastrukturze krytycznej

Wojska rosyjskie w większym stopniu używają lotnictwa do niszczenia infrastruktury krytycznej miejscowości znajdujących się w sąsiedztwie frontu - podał w niedzielę rano sztab generalny ukraińskiej armii w podsumowaniu sytuacji operacyjnej, opublikowanym na Facebooku.

"Zwiększono intensywność użycia samolotów do niszczenia krytycznej infrastruktury osadnictwa w rejonie działań wojennych. (...) Na kierunkach wołyńskim i poleskim jednostki sił zbrojnych zintensyfikowały działania rozpoznawcze, odnotowano też rozmieszczenie dodatkowych środków wywiadu elektronicznego na terenach przygranicznych obwodu homelskiego" - poinformowało ukraińskie dowództwo.

Rosjanie nie odpuszczają

Ponadto trwa ostrzał okolic Czernihowa i Sum oraz walki na kierunku charkowskim; na kierunku Słowiańska siły rosyjskie przygotowują się do wznowienia ofensywy.

Reklama

"Na kierunku donieckim okupanci próbują przebić się przez obronę naszych wojsk, a także dotrzeć do granic administracyjnych obwodu ługańskiego" - podkreślił sztab generalny. 

Wojna w Ukrainie trwa 88 dni

W niedzielę trwa 88. dzień wojny, którą Rosjanie rozpoczęli na niezależnym terytorium Ukrainy. Choć rosyjska ofensywa nie przebiega po myśli Putina, jego żołnierze wciąż nie opuszczają kraju. Od kilku tygodni ofensywa skupia się na wschodnich rejonach Ukrainy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy