Reklama

Reklama

Rosjanie żądają łapówek od cywilów, chcących wyjechać z Melitopola

Mieszkańcy Melitopola, którzy chcą wyjechać z miasta, muszą zapłacić Rosjanom łapówkę - informują władze obwodu zaporskiego. Za umożliwienie wyjazdu Rosjanie żądają nawet 5 tys. hrywien. Podobna sytuacja ma miejsce w Enerhodarze.

Rosjanie próbują zarobić pieniądze, wywierając zbrojny nacisk na cywilów w Melitopolu - alarmują władze. Według nich od mieszkańców, którzy chcą opuścić miasto, rosyjscy wojskowi żądają na punktach kontrolnych od 3 do 5 tysięcy hrywien (ok. 440-730 złotych).

"Ci, którzy nie mają takich pieniędzy, muszą pozostać zakładnikami rosyjskich terrorystów w warunkach bezrobocia, deficytu i terroru" - podkreślono.

Wyjazd z Enerhodaru niemożliwy

Władze zaznaczyły, że opuścić miasta nie mogą też od kilku dni mieszkańcy Enerhodaru. Przez punkt kontrolny w stronę Zaporoża nie są przepuszczane żadne samochody, utworzył się korek liczący 400 pojazdów.

Reklama

Rosjanie nie przepuszczają też samochodów jadących ze strony Zaporoża, w tym z pomocą humanitarną. Władze podały, powołując się na informacje w mediach społecznościowych, że przejechać można tylko po zapłaceniu łapówki w wysokości od 20 tys. do 40 tys. hrywien (ok. 2,9 tys. - 5,8 tys. złotych). 

Reklama

Reklama

Reklama