Reklama

Rosjanie zaatakowali w Zaporożu. Zełenski: Barbarzyńcy i terroryści

"Absolutna nikczemność. Absolutne zło. Barbarzyńcy i terroryści (…) poniosą odpowiedzialność" - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do ostrzału Zaporoża. Do ataku na miasto doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zginęło 12 osób, a 49 zostało rannych.

"Znów Zaporoże. Znów bezlitosne ataki na spokojnych ludzi. Na budynki mieszkalne, w samym środku nocy. Wiadomo już o 12 zabitych. 49 ofiar jest w szpitalu, w tym sześcioro dzieci" - napisał Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych.

"Absolutna nikczemność. Absolutne zło. Barbarzyńcy i terroryści. Od tego, który wydał ten rozkaz, po wszystkich, którzy go wykonali. Poniosą odpowiedzialność. Na pewno. Przed prawem i przed ludźmi" - zapowiedział prezydent Ukrainy.

Atak na Zaporoże

Administracja obwodu zaporoskiego poinformowała, że Rosjanie przeprowadzili w nocy uderzenie rakietowe na Zaporoże przy użyciu lotnictwa taktycznego. 

Reklama

Według wstępnych danych samoloty zrzuciły na miasto 12 pocisków rakietowych, z których większość spadła na budynki mieszkalne, częściowo niszcząc między innymi dziewięciopiętrowy blok.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | Zaporoże | wojna rosja ukraina | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy