Reklama

Rosjanie szykują wielką maskaradę. Chcą "przebrać" tysiące cywilów za jeńców

Rosjanie okupujący Mariupol zamierzają przebrać dwa tysiące mieszkańców w ukraińskie mundury i pokazywać ich jako "jeńców" w trakcie parady 9 maja - przekazał doradca mera miasta Petro Andruszczenko.

"Dysponujemy informacją, że w więzieniu filtracyjnym jest przetrzymywanych prawie 2 tys. mężczyzn. (...) Wywieziono ich z Mariupola prawie cztery tygodnie temu. Mówi się im, że zostaną przebrani w ukraińskie mundury i zabrani na tak zwaną 'paradę więźniów' w Mariupolu, ponieważ brakuje prawdziwych jeńców. To groteskowa masówka, której celem jest stworzenie kolejnego propagandowego obrazka" - powiedział Petro Andruszczenko, cytowany przez portal informacyjny Ukrainska Prawda.

Z kolei telewizja Hromadske na swoim profilu w serwisie Twitter opublikowała nagranie z obozu filtracyjnego w Bezimjane, gdzie są przetrzymywani mieszkańcy Mariupola.

Reklama

Szturm na Azowstal

Siły rosyjskie wznowiły szturm na pozycje ukraińskie w zakładach Azowstal w Mariupolu przy wsparciu z powietrza - poinformował w czwartek rano sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

"W Mariupolu okupanci skupili się na blokowaniu i próbach likwidacji naszych oddziałów w rejonie Azowstalu. Przy wsparciu lotnictwa przeciwnik wznowił atak, dążąc do zdobycia kontroli nad terytorium zakładów" - podano w porannym komunikacie sztabu na Facebooku.

Rosjanom udało się przedostać na teren zakładów za sprawą zdrady jednego z elektryków.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mariupol | Ukraina | Rosja | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy