Reklama

Reklama

Rosjanie szykują się do kolejnego etapu wojny. "Ostrzały wzdłuż całej linii frontu"

Rosja szykuje się do kolejnego etapu działań ofensywnych w Ukrainie, ale zauważalna jest aktywizacja działań rosyjskich w Donbasie - ocenił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki.

Odnosząc się do głosów o zakończeniu przerwy operacyjnej przez siły rosyjskie w Donbasie, Skibicki potwierdził, że wywiad zauważa pewną aktywizację przeciwnika

- Są to przy tym nie tylko ataki rakietowe z morza i powietrza - stwierdzamy ostrzały wzdłuż całej linii frontu. Jest intensywnie wykorzystywane lotnictwo taktyczne, śmigłowce szturmowe - powiedział.

Siergiej Szojgu pojechał na inspekcję

Oświadczył, że według wstępnych informacji minister obrony Rosji Siergiej Szojgu odwiedził zgrupowania wojsk rosyjskich i na spotkaniu podsumowano dotychczasowe działania oraz omówiono dalsze kroki. - Według niektórych danych wręczał nawet nagrody generałom i oficerom, którzy najbardziej zasłużyli się w tej "operacji" - dodał.

Reklama

Wcześniej media ukraińskie informowały, że według rosyjskiego resortu obrony Szojgu przeprowadził "inspekcję" wojsk rosyjskich uczestniczących w wojnie przeciw Ukrainie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy