Reklama

Rosjanie strzelali do nieuzbrojonych cywilów. Trzy osoby w szpitalu

Szef władz obwodu ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, Serhij Hajdaj poinformował w mediach społecznościowych, że rosyjscy żołnierze otworzyli ogień do nieuzbrojonych cywilów. W efekcie trzy osoby trafiły do szpitala.

Kolejne doniesienia o nieludzkich praktykach wojsk rosyjskich podczas inwazji na Ukrainę. Wcześniej agresorzy zajęli szpital psychiatryczny, w którym znajduje się 670 pacjentów, Kreml korzystał też z broni zakazanej przez międzynarodowe konwencje. Teraz, w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o strzałach w kierunku nieuzbrojonych cywilów, jakie oddali rosyjscy żołnierze. Nie zamieszczamy ich ze względu na drastyczność.

Wojna w Ukrainie. Nowopskowo: Rosjanie strzelali do cywilów

Sytuacja miała miejsce w Nowopskowie, gdzie grupa cywilów próbowała zatrzymać Rosjan, a ci otworzyli ogień do nieuzbrojonych ludzi.

Reklama

O dramatycznych scenach, jakie rozegrały się na ulicach miasta poinformował w sobotę na Facebooku szef władz obwodu ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, Serhij Hajdaj.

- Ludzie próbowali powstrzymać Rosjan, otworzyli ogień do nieuzbrojonej ludności. Trzech rannych, wszyscy w szpitalu. Chronimy się przed prawdziwymi zwierzętami! Nie obchodzi ich, kto jest przeciwnikiem, wróg nie ma absolutnie żadnego zdrowego rozsądku i żalu. Zadbaj o siebie - napisał Hajdaj.

Czytaj relację na żywo: Inwazja Rosji na Ukrainę. Dziesiąty dzień walk

Wojna Rosji z Ukrainą

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Od tego czasu trwa zacięta walka. Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w poniedziałek rano podał, że wojska rosyjskie atakują lotniska wojskowe i cywilne, punkty dowodzenia, obiekty obrony przeciwlotniczej, ważne obiekty infrastruktury, miasta i oddziały wojsk ukraińskich.

Rosyjskie pociski niszczą domy, szpitale, szkoły i przedszkola. Ukraińcy nie składają broni. Prezydent Wołodymyr Zełenski i ministrowie zostali w broniącym się Kijowie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wojna rosja ukraina | cywile | ranni | Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy