Reklama

Reklama

Rosjanie stosują metodę "spalonej ziemi". Podczas chaotycznego odwrotu wysadzili tamę

Rosjanie stosują w Ukrainie metodę "spalonej ziemi", podczas chaotycznego odwrotu wysadzili tamę, podtapiając miejscowość Rajhorodok w obwodzie donieckim - podaje sztab generalny w czwartkowym komunikacie.

"W Kadijiwce w obwodzie ługańskim przeciwnik pali dokumenty. "W miejscowości Swatowe, która jest kolejnym celem ukraińskiej kontrofensywy, zaminowano już główne obiekty infrastruktury, budynki i tereny" - powiadomił sztab w czwartkowym komunikacie na Facebooku.

Sztab podaje również, że "częściowa mobilizacja" w Rosji de facto obejmuje niewielkie miejscowości w peryferyjnych regionach kraju. Z ustaleń strony ukraińskiej wynika, że zaciąg odbywa się tam metodą obław, a praktycznie wszyscy mężczyźni w wieku poborowym są siłą doprowadzani do wojskowych komend uzupełnień.

Reklama

Przegrupowanie rosyjskich sił

Informując o sytuacji na froncie, sztab powiadomił, że przeciwnik próbuje udaremnić działania ofensywne sił ukraińskich, a na kierunkach bachmuckim i awdijiwskim w obwodzie donieckim kontynuuje działania ofensywne. Na niektórych odcinkach trwa przegrupowanie rosyjskich sił.

W ciągu doby Rosjanie przeprowadzili sześć ataków rakietowych i siedem lotniczych, a także ponad 23 razy prowadzili ostrzał z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Celem rosyjskich ataków są cele cywilne, w tym dzielnice mieszkalne.

Rosjanie prowadzą ostrzał pozycji ukraińskich i celów cywilnych wzdłuż linii frontu. W ciągu doby siły ukraińskie odparły ataki przeciwnika w rejonie miejscowości Sołedar, Bachmutske, Jakowliwka, Odradiwka, Zajcewe, Bachmut, Krasnohoriwka, Pobeda, Wodiane i Lubomyriwka.

Lotnictwo ukraińskie w ciągu doby atakowało 11-krotnie. Potwierdzone zostały trafienia w jeden punkt obronny, pięć rejonów koncentracji sprzętu i pięć zestawów przeciwlotniczych. Zestrzelono pięć bezzałogowców, w tym dwa irańskie Shahed-136 i Mohajer-6.

Wojska rakietowe i artyleria raziły 19 pozycji przeciwnika z wojskami i sprzętem, dwa magazyny amunicji i sześć środków artylerii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy