Reklama

Reklama

Rosjanie przygotowali się na najgorsze. Przywieźli laboratoria

Siły rosyjskie sprowadziły do okupowanego Melitopola mobilne laboratoria chemiczne - informuje agencja Ukrinform, która cytuje burmistrza miasta. Laboratoria te miałyby ratować rosyjskich oficerów i generałów w przypadku uwolnienia promieniowania w Elektrowni Jądrowej Zaporoże (ZNPP) .

 Do okupowanego Melitopola Rosjanie sprowadzili mobilne laboratoria chemiczne. Burmistrz miasta Iwan Fiodorow poinformował o tym w państwowych mediach. Jego słowa cytuje Ukinform.

- Przywieźli 10 laboratoriów znajdujących się na terenie jednego ze szpitali Melitopola. Wszyscy je widzieli. Laboratoria te, naszym zdaniem, zostały sprowadzone do miasta, aby ratować swoich oficerów i generałów w przypadku uwolnienia promieniowania w ZNPP. Mówią o ludności cywilnej, której na pewno nie mają na myśli - powiedział.

Melitpol. Burmistrz: Czekamy, by stawić opór

Fiodorow dodał również, że istnieje ciągła rotacja sprzętu wojskowego Rosjan i jego rozlokowywanie przez cały Melitopol. Przez obrzeża miasta codziennie przejeżdża duża liczba wojskowych pojazdów.

Reklama

- Oficerowie okupantów przenieśli się z Chersonia do Melitopola i to dobrze, czekamy na nich, nasze siły czekają, by stawić opór - powiedział Fiodorow.

Burmistrz Melitopola przypomniał, że Rosjanie zajęli w centrum miasta trzy szkoły, w których znajduje się personel placówek.

Wcześniej informowano, że najeźdźcy wykorzystuje ośrodek szpitalny jako kwaterę główną dla swoich wojsk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy