Reklama

Reklama

Rosjanie przenoszą mistrzostwa z Krymu do Czeczeni. Bierze w nich udział wnuk Putina

Finał kartingowych mistrzostw Rosji, w których bierze udział wnuk Władimira Putina, został przeniesiony z Krymu do Czeczenii. Zdaniem niezależnych mediów decyzję podjęto po atakach, do jakich dochodzi w ostatnim czasie na zaanektowanym przez Rosjan półwyspie.

Mistrzostwa miały się odbyć w Eupatorii na zaanektowanym przez Rosję Krymie w dniach 9-11 września, lecz zostały przeniesione do stolicy Czeczenii - Groznego.

- Decyzję podjęto po wybuchach (9 sierpnia - przyp. red.) na lotnisku wojskowym Saki 20 km od Eupatorii - ustaliła telewizja internetowa Nastojaszczeje Wriemia, będąca wspólnym projektem rozgłośni Radio Swoboda i Głos Ameryki.

Mistrzostwa przeniesione z Krymu do Czeczeni. Bierze w nich udział wnuk Putina

W rywalizacji w klasie mini uczestniczy 10-letni Roman Faassen, podaje Nastojaszczeje Wriemia, powołując się na dostępne w internecie protokoły startów. - To syn starszej córki Władimira Putina, Marii Woroncowej z pierwszego małżeństwa z obywatelem Holandii Jorritem Faassenem - czytamy w materiale.

Reklama

W wyniku wybuchów na lotnisku Saki 9 sierpnia zniszczone zostało co najmniej dziewięć samolotów wojskowych. Strona ukraińska nie przyznała się do ataków. Nieoficjalnie te oraz inne wybuchy na Krymie, którego Rosja używa jako zaplecza wojskowego w agresji na Ukrainę, przypisuje się ukraińskim jednostkom dywersyjnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy