Reklama

Reklama

Rosjanie próbowali sprowadzić drony z USA. Skonfiskowano je we Włoszech

Służby celne z włoskiej Kalabrii skonfiskowały nowoczesne amerykańskie drony wojskowe, które miały dotrzeć do Rosji - podał dziennik "La Repubblica". Według gazety Rosja, która nie ma takiego sprzętu najnowszej generacji, próbowała sprowadzić go przez Włochy.

Jak wyjaśniono na łamach dziennika Rosja postanowiła zdobyć za granicą systemy, wyprodukowane w firmie z USA i przysłane z Kanady.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Ukraińscy żołnierze zniszczyli rosyjskie grupy. Jest nagranie

Kontenery, w których znajdował się sprzęt, gotowe były do załadowania na statek, odpływający z wielkiego włoskiego portu handlowego Giola Tauro. Oficjalnym państwem docelowym transportu był Katar. Nie jest jednak jasne, czy rzeczywiście miał tam dotrzeć, czy też planowano go przekazać w ręce Rosjan.

Reklama

Drony zostały skonfiskowane. Agenci FBI udali się do Włoch

Wśród przytoczonych hipotez jest i ta, że rozważano możliwość wyłączenia geolokalizacji statku, by mógł zawinąć do Syrii, której przywódca Baszar el-Asad jest sojusznikiem Moskwy. Przypomina się, że Rosjanie mają ważną bazę w syryjskim porcie Tartus, gdzie mogliby przeładować sprzęt na pokład samolotu i przewieźć do Moskwy.

Wartość sprzętu to kilkadziesiąt milionów euro. Drony wojskowe zostały skonfiskowane na wniosek prokuratury, prowadzącej śledztwo w sprawie międzynarodowego przemytu.

"La Repubblica" twierdzi, że kiedy Amerykanie dowiedzieli się o konfiskacie ich sprzętu, do Włoch udali się natychmiast agenci FBI.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy