Reklama

Rosjanie ostrzeliwują samochody dostarczające tlen do szpitali

Rosyjskie siły zbrojne ostrzeliwują samochody, które dostarczają tlen do szpitali covidowych w Ukrainie. Jeden z pojazdów został uszkodzony. Jak podaje ukraiński minister zdrowia, wielu pacjentów wymaga terapii tlenowej.

Trwa piętnasta doba rosyjskiej agresji na Ukrainę. Siły Putina ostrzeliwują miasta i osiedla mieszkalne, bomby trafiają również w szpitale czy miejską infrastrukturę. Coraz głośniej mówi się o zbrodniach wojennych i kryzysie humanitarnym. W czwartek, ukraiński minister zdrowia poinformował, że wrogowie ostrzeliwują samochody dostarczające tlen do placówek covidowych.

 

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzeliwują samochody dostarczające tlen do szpitali covidowych

Rosjanie ostrzeliwują samochody, które dostarczają tlen dla szpitali covidowych - poinformował minister ochrony zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko, cytowany w czwartek przez agencję Interfax-Ukraina.

Reklama

"Niestety, okupanci (...) strzelają do samochodów z tlenem, jeden uszkodzili" - powiedział Laszko na antenie telewizji.

Ukraina. Pacjenci chorzy na covid potrzebują terapii tlenowej

Jak podał, w szpitalach na terytorium kontrolowanym przez ukraińskie władze jest 5700 pacjentów chorych na Covid-19 - wielu z nich wymaga terapii tlenowej.

Minister ochrony zdrowia poinformował, że w środę 9 marca na Ukrainie zarejestrowano 6700 nowych infekcji koronawirusem.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wojna rosja ukraina | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy