Reklama

Reklama

Rosjanie opuszczają Melitopol. Wycofują się w kierunku Krymu

Władze Ukrainy poinformowały, że siły rosyjskie wycofują się z Melitopola w kierunku Krymu. Mer miasta Iwan Fiodorow przekazał na Telegramie, że "wojskowi drugiej armii świata" włamują się do garaży i kradną samochody.

O kolejnej porażce okupantów podczas "specjalnej operacji wojskowej", bo tak nazywają inwazję na Ukrainę Rosjanie, poinformował na komunikatorze Telegram mer Melitopola Iwan Fiodorow. 

Ukraina: Rosja wycofuje się na Krym

"Okupanci uciekli z Melitopola w kierunku tymczasowo okupowanego Krymu. W punkcie kontrolnym w Czonhar zauważono już kolumny sprzętu wojskowego. Można się było tego spodziewać - szybka ofensywa ukraińska nie pozostawia im żadnych szans" - czytamy we wpisie Fiodorowa. 

Jak dodaje, wojska rosyjskie próbują wywieźć z obwodu zaporoskiego towary, które wcześniej udało im się ukraść. Aby je przetransportować "'druga armia świata' już włamuje się do garaży i kradnie cywilne samochody" - dodaje Fiodorow. 

Reklama

Mer Melitopola zaapelował również na Telegramie, aby mieszkańcy miasta odpowiednio zabezpieczyli swoje samochody - uciekający okupanci mogą je ukraść i wykorzystać do ucieczki. 

Czytaj także: Zełenski: Ponad 4000 km kw. terytorium odbitego od Rosjan pod kontrolą Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy