Reklama

Reklama

Rosjanie odnieśli "częściowy sukces" na dwóch odcinkach ofensywy w Donbasie

Wojska rosyjskie odniosły "częściowy sukces" w rejonie Nowomychajliwki i Opytnego w obwodzie donieckim. Na pozostałych odcinkach frontu w Donbasie siły ukraińskie odparły próby szturmu - poinformował w środę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Na osi natarcia na Awdijiwkę (...) wróg odniósł częściowy sukces na kierunku miejscowości Opytne" - głosi komunikat opublikowany na Facebooku. 

Dodano w nim, że Rosjanie "podjęli nieskuteczną próbę podejścia w kierunku miejscowości Szewczenko i odnieśli częściowy sukces na kierunku Nowomychajliwki".

Ostrzał głównych miast Donbasu

Sztab zapewnił, że próby szturmu Rosjan w kierunkach Nowodymytriwki i Mazaniwki zakończyły się niepowodzeniem. Wciąż ostrzeliwane są rejony głównych miast Donbasu: Kramatorska, Bachmutu, Awdijiwki i okolicznych miejscowości. Wojska rosyjskie prowadziły tam ostrzały z artylerii, czołgów i samolotów. 

Reklama

Ocalało tylko 10 żołnierzy

W środę ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk poinformował, że w walkach pod Marjinką w Donbasie ocalało jedynie około 10 żołnierzy wroga z 500-osobowego batalionu. Wszyscy pozostali zginęli lub zostali ranni.

Jak dodał, mowa o batalionie wchodzącym w skład 5. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych, należącej do samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).

Od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pojawiają się liczne doniesienia o słabym poziomie wyszkolenia, przestarzałym ekwipunku i bardzo niskim morale żołnierzy z "republik ludowych", którzy często są wysyłani na pierwszą linię frontu i masowo giną na polu walki. 

Ukraińskie władze cywilne i wojskowe przekazywały m.in. informacje, że wiele przymusowo zmobilizowanych osób nigdy wcześniej nie służyło w armii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy