Reklama

Reklama

Rosjanie nie ustają w próbach otoczenia ukraińskich wojsk. Celem "korytarz lądowy"

Ukrinform podaje, że aktualnie najcięższe walki toczą się na południu i wschodzie Ukrainy. "Tam jest teraz gorąco" - czytamy. Jednym z głównych celów Rosjan w Ukrainie ma być utworzenie korytarza lądowego na Krym.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Ukrinform, żołnierze walczący w obwodach ługańskim i donieckim są obecnie w najtrudniejszej sytuacji. "Wróg próbuje otoczyć nasze siły. W tym regionie jest gorąco" - czytamy.  

Sytuacja coraz bardziej komplikuje się również na południu kraju. "Głównym celem przeciwnika pozostaje obecnie próba otoczenia jednostek Połączonych Sił (zgrupowania ukraińskiego broniącego Donbasu), ustanowienie pełnej kontroli nad obwodami donieckim, ługańskim i chersońskim oraz zagwarantowanie stabilności lądowemu korytarzowi z okupowanym Krymem" - przekazał rzecznik ukraińskiego resortu obrony Ołeksandr Motuzianyk, cytowany w poniedziałek przez portal Suspilne. 

Reklama

Korytarz lądowy na Krym

Jak wskazał Ołeksandr Motuzianyk, utworzenie lądowego korytarza prowadzącego na anektowany przez Rosjan Krym jest jednym z głównych celów sił przeciwnika.

Motuzianyk dodał, że wzdłuż całej linii rozgraniczenia i w głąb pozycji ukraińskiej obrony Rosja prowadzi intensywny ostrzał z wykorzystaniem taktycznych zestawów rakietowych i lotnictwa. 

"Rosjanie nadal atakują Ukrainę odpalanymi z okrętów pociskami manewrującymi Kalibr" - podkreślił.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy