Reklama

Reklama

Rosjanie mają zmienić plany ofensywy. Obawa o front zaporoski

Rosjanie nie są w stanie dokonać przełomu operacyjnego w Donbasie, więc prawdopodobnie skorygują swoje plany ofensywy - informuje brytyjskie ministerstwo obrony. Teraz mają się skupić na wzmocnieniu frontu zaporoskiego.

"W ciągu ostatnich czterech dni Rosja kontynuowała próby taktycznych ataków na oś Bachmutu, na północny wschód od Doniecka, ale zdołała jedynie czynić powolne postępy" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.  brytyjskiego MON.

Jak informowały w zeszłym tygodniu władze ukraińskie, Rosja prawdopodobnie przesuwa znaczną część swoich sił z północnego sektora Donbasu na południe Ukrainy.

 

"Rosja prawdopodobnie koryguje projekt operacyjny swojej ofensywy w Donbasie po tym, jak nie udało jej się dokonać decydującego przełomu operacyjnego w ramach planu realizowanego od kwietnia. Prawdopodobnie zidentyfikowała swój front zaporoski jako obszar wrażliwy, wymagający wzmocnienia" - twierdzą Brytyjczycy.

Reklama

Ataki na rosyjskie składy amunicji

Dzięki efektywnemu wykorzystaniu zachodniej artylerii rakietowej, w tym takich systemów jak amerykański HIMARS, Ukraińcy są w stanie atakować rosyjskie składy amunicji, co utrudnia działania okupantów.

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do wybuchów w Skadowsku nad Marzem Czarnym. W tym mieście rosyjskie składy były atakowane także 7 i 20 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy