Reklama

Reklama

Rosja zbroi się na Morzu Czarnym. "Pięć wielkich okrętów"

Na Morzu Czarnym znajdują się cztery okręty Floty Czarnomorskiej i jeden okręt podwodny, wyposażone w 36 rakiety manewrujące - podało w sobotę dowództwo operacyjne Południe.

Jak donoszą Siły Zbrojne Ukrainy, oprócz tego Rosja ma na Morzu Czarnym pięć wielkich okrętów desantowych. Oznacza to, że utrzymuje się zagrożenie atakiem rakietowym i wysadzeniem desantu - wskazano.

Morze Czarne. Pięć "wielkich" okrętów Rosji

"Proszę to brać pod uwagę przy planowaniu urlopu nad morzem" - podkreśliło dowództwo.

W komunikacie powiadomiono też, że okupanci usiłowali przeprowadzić zwiad powietrzny bezpilotowcem Orłan-10 oraz quadropterem, ale obydwa urządzenia i uzyskane przez nie dane zostały zniszczone.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

 

Wojna a Morze Czarne. Biolodzy biją na alarm

Działania prowadzone na Morzu Czarnym oznaczają również zagrożenie dla znajdującej się tam fauny i flory. Biolodzy z kilku państw alarmowali w ostatnim czasie o setkach przypadków padniętych delfinów

Według rumuńskich weterynarzy częstym powodem śmierci delfinów czarnomorskich w czasie wojny są wewnętrzne krwotoki. Powstają one, jak przypuszczają eksperci, w rezultacie eksplozji ładunków wybuchowych lub używania przez okręty sonarów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy