Reklama

Reklama

Rosja zaprezentowała nową broń. To przeróbka chińskiej zabawki?

Pies-robot M-81 został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Militarno-Technicznych w Moskwie w miniony weekend. Konstrukcja to najnowszy rodzaj broni, zdolny do strzelania i przenoszenia amunicji. Pies-robot zdaniem niektórych jest przeróbką chińskiego robota domowego - psa zabawki, do którego jest też łudząco podobny.

Wideo przedstawiające nowy rodzaj broni opublikowała agencja RIA Novosti. Robot-pies odziany jest w czarną tkaninę przypominającą ubrania japońskich wojowników ninja, co miało maskować konstrukcję maszyny. 

Na plecach znajduje się zamontowany rodzaj pistoletu. Zdaniem agencji robot może prowadzić rozpoznanie, ostrzał i transportować broń w warunkach bojowych. Może być także używany do pracy w warunkach cywilnych, np do przenoszenia leków.

"Doładowana" zabawka

Okrycie robota tkaniną zdaniem internautów i obserwatorów nie było przypadkowe. Miało ukryć to, co się pod nią znajduje. Robot ma być przeróbką chińskiego sprzętu AGD - psa robota zabawki, który opatentowała firma Unitree Robotics. To model Go1, czyli z chińskiego "go" - "pies". 

Reklama

Konstrukcja "bojowego" psa ma być łudząco podobna do psa "domowego" firmy z Chin. 

Robot kosztuje około kilku tysięcy dolarów i można go nabyć na popularnych chińskich platformach zakupowych, jak np. AliExpress.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy