Reklama

Rosja: Zacharowa odpowiedziała na słowa papieża Franciszka o okrucieństwach w Ukrainie

W Rosji pojawiły się komentarze po wypowiedzi papieża Franciszka, w której stwierdził, że niektóre z mniejszości narodowych zachowują się gorzej niż inne podczas wojny w Ukrainie - powiadomiło we wtorek BBC. - To już nie jest rusofobia, to perwersja na poziomie, którego nawet nie potrafię nazwać - oceniła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa.

Papież Franciszek w rozmowie z amerykańskim magazynem "America" przekazał, że otrzymał wiele informacji na temat okrucieństw popełnianych przez siły rosyjskie w Ukrainie. - Najokrutniejsi (żołnierze - red.) są z Rosji, a nie z rosyjskiej tradycji, czyli Czeczeni i Buriaci - powiedział papież. 

Maria Zacharowa odpowiada na słowa papieża Franciszka

Na słowa Franciszka zareagowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa. - To już nie jest rusofobia, to perwersja na poziomie, którego nawet nie potrafię nazwać - potępiła słowa papieża na antenie prokremlowskiej telewizji RT. 

Przedstawicielka reżimowej władzy w Rosji również za pośrednictwem serwisu Telegram odniosła się do wypowiedzi papieża. "Jesteśmy jedną rodziną z Buriatami, Czeczenami i innymi przedstawicielami naszego wielonarodowego i wielowyznaniowego kraju. I razem na pewno będziemy modlić się za Stolicę Apostolską, każdy na swój sposób, ale o to samo - życzymy im, aby nie byli kuszeni" - napisała.

Rzeczniczka "przypomniała" również "braciom katolikom", że w Biblii napisano: "Wszyscy ludzie mają jednego Ojca". "To początek i koniec wszystkich rozmów, które mają jakieś ksenofobiczne, rasistowskie, nacjonalistyczne czy inne mizantropiczne podłoże" - dodała. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Papież Fransiszek | Marija Zacharowa

Reklama

Reklama

Reklama