Reklama

Rosja: Władimir Putin wezwał siły bezpieczeństwa do większej przemocy

- Maksymalna koncentracja sił jest teraz wymagana od organów kontrwywiadu, w tym wojskowych. Musimy dotkliwie powstrzymywać działania zagranicznych służb specjalnych - mówił Władimir Putin, żądając efektywniejszej pracy służb specjalnych w Rosji. - Sytuacja w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych, w obwodach chersońskim i zaporoskim jest niezwykle trudna - mówił. "Putin wezwał siły bezpieczeństwa do większej przemocy na terytoriach okupowanych" - oceniła ukraińska agencja Unian.

20 grudnia w Rosji obchodzone jest święto zawodowe funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Z tej okazji Władimir Putin przypomniał, że "priorytetem pracy w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Rosji (FSB) oraz innych służb specjalnych powinna być walka z terroryzmem". 

Na nagraniu zamieszczonym w rosyjskich mediach Putin zażądał lepszej pracy służb. - Dzisiaj sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie, pojawienie się nowych zagrożeń stawia większe wymagania dla wszystkich organów. Oznacza to, że musicie wzmocnić pracę nad kluczowymi liniami. Maksymalnie wykorzystać do tego swój potencjał techniczny, kadrowy - mówił, cytowany przez ukraińską agencję Unian. 

Reklama

Władimir Putin domaga się lepszej pracy służb na okupowanych terenach

Władimir Putin zwrócił uwagę także na pracę służb bezpieczeństwa "na nowych terytoriach Rosji" - jak nazwał okupowane tereny ukraińskich obwodów ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i zaporoskiego. - Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na jednostki organów bezpieczeństwa, które rozpoczęły działalność w nowych regionach Rosji. - Tak, teraz jest ciężko, sytuacja w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych, w obwodach chersońskim i zaporoskim jest niezwykle trudna. Ale na waszą ochronę, liczą ludzie, którzy tam mieszkają, czyli obywatele Rosji - mówił. 

- Waszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co trzeba, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo - dodał. By służby mogły w Ukrainie odpowiednio pracować, mają otrzymać "nowy sprzęt", a także wsparcie "doświadczonych pracowników".

Rosja. "Musimy powstrzymywać działania zagranicznych służb specjalnych"

- Maksymalna koncentracja sił jest teraz wymagana od organów kontrwywiadu, w tym wojskowych. Musimy dotkliwie powstrzymywać działania zagranicznych służb specjalnych, szybko identyfikować zdrajców, szpiegów i sabotażystów - mówił.

Putin zażądał również "niezawodnego osłaniania" granicy państwa. - Próby zakłócenia powinny być szybko i skutecznie powstrzymywane przy użyciu dostępnych sił i środków, w tym jednostek działań mobilnych i specjalnego przeznaczenia - dodał. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama