Reklama

Reklama

Rosja: Rishi Sunak nie otrzymał gratulacji od Władimira Putina

Rishi Sunak nie otrzymał gratulacji od Władimira Putina - powiadomił w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez propagandowe rosyjskie media. Według Pieskowa, gratulacje nie zostały przekazane, ponieważ "Wielka Brytania należy obecnie do nieprzyjaznych państw".

Prokremlowska agencja Tass powiadomiła, że w środę Dmitrij Pieskow został zapytany, czy Władimir Putin wysłał gratulacje w związku z wyborem Rishiego Sunaka na nowego premiera Wielkiej Brytanii. Rzecznik Kremla zaprzeczył.

- Wielka Brytania należy teraz do kategorii nieprzyjaznych krajów, więc nie, gratulacje nie zostały wysłane - powiedział Dmitrij Pieskow.

Rishi Sunak rozmawiał z prezydentem Ukrainy

We wtorek Rishi Sunak rozmawiał z prezydentem Wołodymyrem ZelenskimSunak miał zapewnić Zełenskiego, że wsparcie Wielkiej Brytanii dla Ukrainy "jest niezachwiane". Podczas rozmowy Zełenski zaprosił Sunaka do Ukrainy.

Reklama

Po siedmiu tygodniach sprawowania władzy przez Luz Truss stanowisko premiera objął Rishi SunakNowy lider rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatystów jest pierwszym premierem wywodzącym się z mniejszości etnicznej, a także trzecim szefem brytyjskiego rządu w ciągu dwóch miesięcy.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy