Reklama

Reklama

Rosja: Referendum ws. przyłączenia Donbasu, Chersonia i Zaporoża w ciągu roku

- Referendum w sprawie przyłączenia do Rosji Donbasu, Chersonia i Zaporoża może odbyć się w ciągu roku. Rosja je uzna - powiedział propagandowym mediom Siergiej Cekow senator Rady Federacji ds. Krymu. Zdaniem rosyjskiego polityka proces przyłączenia tych terenów będzie "szybki".

- Absolutnie zgadzam się z tym, że te regiony powinny być w Rosji. Myślę, że wszystko może odbyć się na większą skalę - powiedział Siergiej Cekow w rozmowie z prokremlowską agencją RIA Nowosti.

Jak zaznaczyły Cekow, tereny Donbasu, Chersonia i Zaporoża były "pierwotnie ruskie", a proces ich przyłączenia do Rosji będzie "szybki".  

- Myślę, że wszystkie terytoria, które kontrolowane są przez Rosję, mają duże szanse, żeby wejść do Federacji Rosyjskiej - dodał.

Wojna w Ukrainie. Cekow o odbudowie miast

Jak zauważył, nowe władze Chersonia, Zaporoża i Donbasu będą w stanie zapewnić odbudowę miast, ponieważ "te regiony tworzą budżet, z których wyssała wszystko Zachodnia Ukraina".  

Reklama

Cekow przyznał też, że "w Ukrainie trwa wojna domowa" i "nie można zostawić mieszkańców Charkowa i Iziumu, by przyszli nacjonaliści i znęcali się nad nimi".  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy