Reklama

Reklama

Rosja przeprowadza ćwiczenia sił nuklearnych

Rosyjskie siły nuklearne przeprowadzają ćwiczenia manewrowe w obwodzie iwanowskim, na północny wschód od Moskwy - podała w środę rano prokremlowska agencja Interfax, powołując się na ministerstwo obrony Rosji.

Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa w ćwiczeniach tych bierze udział około tysiąca żołnierzy i ponad 100 pojazdów, w tym wyrzutni międzykontynentalnych rakiet balistycznych Jars.

Rosja. Manewry sił nuklearnych

Manewry sił nuklearnych Rosji mają odbywać się w obwodzie iwanowskim - na północ od Moskwy.

Resort obrony, którym dowodzi Siergiej Szojgu, nie informuje na temat tego, do kiedy mogą potrwać manewry sił nuklearnych, ani jaki jest ich cel.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Manewry nuklearne w Rosji. Czym straszy Putin?

Manewry sił nuklearnych mogą stanowić kolejny krok w polityce "odstraszania" państw wspierających zmagającą się z rosyjską inwazją Ukrainę. 

Jednocześnie Rosja posiada największy arsenał głowic nuklearnych na świecie - to około 6250 ładunków jądrowych, co stanowi blisko połowę z około 13 tys. sztuk takiej broni.

Rosja jest także jednym z nielicznych państw na świecie, które posiadają tzw. triadę nuklearną. Na elementy tejże składają się komponenty: morski, lądowy oraz powietrzny. Oznacza to, że wojska Władimira Putina mają możliwość transportu oraz wystrzelenia pocisków jądrowych na każdym terenie.

Reklama

Reklama

Reklama