Reklama

Reklama

Rosja przegrywa bitwę o Charków. Kontratak Ukraińców

"Ukraina wygrywa bitwę o Charków, a rosyjskie siły nie przestają wycofywać się z północnych części miasta" - informuje Institute for the Study of War, analizując bieżącą sytuację w Ukrainie. Amerykanie podkreślili, że ukraińska armia nie pozwoliła ani okrążyć, ani zająć Charkowa. Pokonane rosyjskie wojsko zostało wyparte z okolic miasta.


Institute for the Study of War podkreślił, że w ostatnich dniach wojsko rosyjskie, z kilkoma wyjątkami, nie próbowało doprowadzić do utrzymania terenu przed kontratakami wojsk ukraińskich. Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w raportach Donieckiej Republiki Ludowej, obecnie koncentracja sił rosyjskich skupiona jest na wycofywaniu się z zajętych pozycji.

Analizę amerykanów potwierdzają słowa szefa obwodu charkowskiego Ołeha Syniehubowa, który poinformował, że w obwodzie charkowskim siły ukraińskie przeszły do kontrofensywy w kierunku iziumskim. Co więcej, minionej doby Charków nie był ostrzeliwany, wojska rosyjskie atakowały mniejsze miejscowości. 

Reklama

Jak podkreślił Syniehubow, obecnie kierunek iziumski jest miejscem najzacieklejszych walk w obwodzie. 

ZOBACZ: Rosjanie wycofują się spod Charkowa. Uciekają przed okrążeniem

- Tam nasze siły przeszły do kontrofensywy. Na niektórych kierunkach wróg się cofa - powiedział. 

Wojna w Ukrainie. Amerykanie o głównym celu wojsk rosyjskich

Głównym celem wojsk rosyjskich, według analizy Institute for the Study of War, pozostaje próba okrążenia Siewierodoniecka i Ługańska. Mimo że rosyjskie wojska atakują z Popasnej (miasto w obwodzie ługańskim) od 24 godzin, nie udało im się osiągnąć postępu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy