Reklama

Reklama

Rosja potwierdza gotowość do otwarcia korytarza humanitarnego z Mariupola

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała w czwartek za pośrednictwem serwisu Telegram, że Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża potwierdził gotowość Rosji do otwarcia korytarza humanitarnego z Mariupola przez Berdiańsk.

Kierowcy będą mogli dołączyć do korytarza humanitarnego

Wicepremier przekazała, że do oblężonego miasta portowego Mariupol zostaje wysłanych 45 autobusów, którymi ma zostać wywieziona ludność cywilna, która do tej pory tam pozostała.

Zostały też uzgodnione korytarze humanitarne służące do dostarczenia pomocy oraz ewakuacji ludności z Melitopola, jak i możliwość wydostania się z miasta Enerhodar znajdującego się w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, i przyjadu do Zaporoża prywatnymi samochodami.

W drodze z Enerhodaru kierowcy będą mieli możliwość dołączenia do kolumny humanitarnej z Mariupola i Melitopola - napisała Wereszczuk.

Reklama

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa stwierdziła w poniedziałek, że sytuację w Mariupolu można określić jako ludobójstwo - mieszkańcy nie mają wody i jedzenia i nie mogą wyjechać z miasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy