Reklama

Reklama

Rosja pospiesznie gromadzi sprzęt wojskowy na Krymie

Już piąty dzień Rosja aktywnie gromadzi sprzęt wojskowy na okupowanym Krymie. Zwiększa też liczbę żołnierzy na północnym i zachodnim wybrzeżu - szef Krymskiego Centrum Zasobów Tatarów Krymskich poinformował kijowskie media.

"Na okupowanym Krymie jest coraz więcej rosyjskiego sprzętu i wielu rosyjskich żołnierzy. Gromadzenie wyposażenia i wojsk trwa od około pięciu dni. Sprzęt transportowany jest za pomocą kolei, a także przez most transportem samochodowym" - poinformował szef Krymskiego Centrum Zasobów Tatarskich, Eskander Barijew.  

Jak zaznaczył, został także poinformowany, że autostrada biegnąca od Federacji Rosyjskiej na Krym została zablokowana dla cywilów. "Duża liczba żołnierzy i sprzętu gromadzona jest na północnym wybrzeżu. Na zachodzie także pojawia się coraz więcej wojsk" - przekazał.

Reklama

Wybuchy na Krymie

Na okupowanym Krymie w ciągu ostatniego miesiąca doszło do licznych wybuchów. 18 sierpnia ukraiński dziennikarz Wiktor Kowałenko informował o potężnych eksplozjach w głównej rosyjskiej bazie lotniczej Belbek, która znajduje w pobliżu bazy marynarki wojennej w Sewastopolu na okupowanym Krymie. 

"15-20 minut po serii eksplozji w rosyjskiej bazie lotniczej Belbek miejscowi informują o drugiej salwie, która rozerwała bazę lotniczą. Najprawdopodobniej wielu rosyjskich pilotów zginęło w swoich samolotach podczas próby ucieczki" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy