Reklama

Reklama

Rosja. Opozycjonista Aleksiej Nawalny trafił do nowej kolonii karnej. Nie wiadomo gdzie się znajduje

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został przewieziony z kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim do nowego więzienia. Jego lokalizacja nie jest znana - poinformował współpracownik polityka Leonid Wołkow, cytowany przez niezależny rosyjski portal Meduza.

W maju Aleksiej Nawalny przekazał doniesienia, że może zostać przeniesiony do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, znajdującej się w miejscowości Mieliechowo w obwodzie włodzimierskim. "Osadzeni w tym więzieniu piszą, że jest tam dla mnie szykowane coś w rodzaju 'aresztu w areszcie'" - poinformował opozycjonista w mediach społecznościowych.

Nawalny, skazany za rzekome defraudacje finansowe, odbywał wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej w mieście Pokrow w obwodzie włodzimierskim. Kara została przyznana w 2014 roku i odwieszona w lutym 2021 roku po powrocie opozycjonisty z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia. Zdaniem Nawalnego zamach na jego życie został zorganizowany przez rosyjskie służby specjalne. Kreml zaprzecza tym oskarżeniom.

Reklama

Kolejne wyroki

W marcu opozycjonista usłyszał kolejny wyrok - dziewięć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze na podstawie oskarżeń o defraudację i obrazę sądu. Nawalnemu nakazano również zapłacenie grzywny w wysokości 1,2 mln rubli (ok. 11,5 tys. USD).

31 maja polityk został oskarżony w kolejnej sprawie karnej, dotyczącej "tworzenia organizacji ekstremistycznej i podżegania do nienawiści wobec władz". W przypadku uznania opozycjonisty za winnego, grozi mu do 15 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy