Reklama

Reklama

Rosja ogłasza sankcje. Na liście firmy z Polski

Rosja wprowadza sankcje przeciwko 74 podmiotom z państw NATO. Na nowej liście znalazło się w sumie 12 firm i instytucji z Polski.

"Rząd Rosji zatwierdził listę osób prawnych, które będą podlegały specjalnym środkom ekonomicznym w zakresie współpracy wojskowej i technicznej (...)" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie Kremla. 

Lista firm objętych sankcjami obejmuje 21 podmiotów z Niemiec, 15 z Bułgarii, 12 z Polski, sześć ze Słowacji, pięć z Litwy, cztery z Czech, po trzy z Wielkiej Brytanii i Czarnogóry, po dwie z USA i Kanady oraz jedną z Estonii. Pełna lista została opublikowana na stronie internetowej rosyjskiego rządu.

Reklama

Rosja. Sankcje zgodne z dekretem Putina

Dekret został przygotowany jako wykonanie prezydenckiego rozporządzenia "O zastosowaniu odwetowych specjalnych środków ekonomicznych w związku z nieprzyjaznymi działaniami niektórych państw i organizacji międzynarodowych". Była to odpowiedź na sankcje, które nałożono na Federację Rosyjską za napaść zbrojną na Ukrainę. 

W sumie na liście znalazły się 74 organizacje. Jak przekazano, "zakazane są transakcje w zakresie współpracy wojskowo-technicznej" ze wskazanymi podmiotami.

W maju 2022 r. rosyjski rząd zatwierdził listę podmiotów prawnych podlegających specjalnym środkom gospodarczym w ramach wdrażania tego dekretu. W jej skład wchodzi ponad 30 podmiotów, z których większość to dawne spółki zależne Gazpromu".

Polskie firmy, które znalazły się na nowej liście sankcyjnej Rosji:

Bumar-Labedy

Fin Sp. z о.о.

ANKOL Sp. z о.о.

Cenzin PGZ

SELW-2 Sp. z о.о.

Level 11 Sp. z о.о.

Mesko s. а.

Wtorplast Group

Wobi-Stal z о.о.

BRJ

Militus - PL

Nattan С0

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy