Reklama

Reklama

Rosja. Dmitrij Miedwiediew: Kryzys energetyczny może trwać długo

Świat przeżywa globalny kryzys energetyczny, który może trwać długo - powiedział w poniedziałek wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez prokremlowską agencję Tass. Jak zapowiedział, podejście Rosji do rynku energii powinno być skierowane na przyszłość, ale z uwzględnieniem obecnej sytuacji.

W poniedziałek Dmitrij Miedwiediew wziął udział w posiedzeniu Prezydium Rady przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej ds. nauki i edukacji. Podczas spotkania były prezydent Rosji mówił o zmieniającym się programie ochrony środowiska.  

- Popatrzcie na to, co dzieje się w innych krajach, co w ogóle dzieje się z rynkiem energii. Na tle rosnących kosztów surowców, które nawiasem mówiąc, wynikają z sankcji wobec naszego kraju. Wszystko obróciło się w dużej mierze o 180 stopni. W rzeczywistości świat przeżywa kryzys energetyczny - powiedział.  

Reklama

Miedwiediew zapowiedział, że podejście Rosji do rynku energii powinno być skierowane na przyszłość, ale z uwzględnieniem obecnej sytuacji. - Jak dobrze wiemy, niepewność energetyczna może trwać dość długo - ostrzegł.

Sankcje zmieniają koncepcje Rosji 

Nałożenie na Rosję sankcji gospodarczych spowodowało, że Kreml w trybie pilnym rozpoczął opracowywać koncepcje technologicznego rozwoju RosjiMimo że Rosja dysponuje surowcami jest zależna od zachodu technologicznie

Już zimą może się okazać, że w Rosji pojawi się problem z energią - elektrownie pracują na zachodnich turbinach, a sankcje uniemożliwiają serwisowanie i zakup części zamiennych. 

Reklama

Reklama

Reklama