Reklama

Reklama

Rosja. Anatolij Antonow: Dostarczając broń, USA zwiększają niebezpieczeństwo starcia Rosji i Zachodu

"Postrzegamy to jako bezpośrednie zagrożenie dla strategicznych interesów naszego kraju" - przekazał Anatolij Antonow, ambasador Rosji w USA, komentując ogłoszenie przez Joe Bidena kolejnej transzy pomocy wojskowej dla Ukrainy. Zdaniem Antonowa działania USA "zwiększają niebezpieczeństwo bezpośredniego starcia wojskowego Rosji i krajów Zachodu".

Komentarz Antonowa w sprawie kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla USA pojawił się na koncie ambasady Rosji w USA w serwisie Telegram.  

"Decyzja administracji USA o kontynuowaniu pompowania kijowskiego reżimu ciężką bronią umacnia Waszyngton w statusie uczestnika konfliktu. Postrzegamy to jako bezpośrednie zagrożenie dla strategicznych interesów naszego kraju" - skomentował Anatolij Antonow.

Ambasador Rosji dodał, że dostawy broni przez USA i innych sojuszników "nie tylko opóźniają zaprzestanie rozlewu krwi i pojawiania się nowych ofiar, ale także zwiększają niebezpieczeństwo bezpośredniego starcia wojskowego Rosji i krajów Zachodu". 

Reklama

Antonow wezwał Waszyngton do "zaprzestania prowokacyjnych działań, które mogą prowadzić do najpoważniejszych konsekwencji".

625 mln dolarów pomocy dla Ukrainy  

We wtorek prezydent USA Joe Biden ogłosił kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 625 mln dolarów. W jej skład wejdą m.in. cztery wyrzutnie HIMARS, amunicja artyleryjska i pojazdy opancerzone o zwiększonej odporności na miny (MRAP).  

"Joe Biden dziękuję za znaczne wsparcie dla Ukrainy, w tym nowy pakiet pomocy o wartości 625 mln dolarów! Odbyliśmy dziś ważną, jak zawsze, rozmowę telefoniczną. Zwycięstwa przy obronie naszego terytorium to sukces Ukrainy, USA i całego wolnego świata" - napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy