Reklama

Reklama

Romowie oburzeni. "Nie jesteśmy złodziejami czołgów"

Członkowie kilku organizacji reprezentujących Romów zorganizowali w poniedziałek protest pod ambasadą Rosji w Bukareszcie. Manifestacja służyła okazaniu solidarności z romską mniejszością w Ukrainie ogarniętej rosyjską inwazją.

Organizatorzy i uczestnicy protestu domagali się od władz Rosji zaprzestania medialnej nagonki na Romów, według której przedstawiciele społeczności romskiej specjalizują się rzekomo w kradzieży rosyjskiego sprzętu wojskowego.

Romowie oburzeni. "Nie jesteśmy złodziejami czołgów"

"Nie jesteśmy złodziejami czołgów! Przestańcie nas obrażać" - skandowali uczestnicy protestu, którzy pojawili się pod rosyjską ambasadą z replikami traktora i rosyjskiego czołgu z literą "Z".  

Rosjanie oskarżają mniejszość romską o rzekomą kradzież rosyjskich czołgów i wozów opancerzonych. Wszystko z powodu nagrań, które trafiają co jakiś czas do sieci.

Reklama

Widać na nich, jak - najpewniej - rolnicy z Ukrainy traktorami holują rosyjskie czołgi, wyrzutnie rakiet, a także inny sprzęt wojskowy. Filmy cieszą się międzynarodową popularnością, a niektóre z nich zostały odtworzone miliony razy.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama