Reklama

Reklama

Resort Obrony: Rosjanie szykują pozycje trzy kilometry od granicy z Ukrainą

- W obwodzie briańskim w Rosji wojska rosyjskie wyposażają pozycje bojowe - powiadomił rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk. Według rzecznika, odbywa się to trzy kilometry od granicy Rosji z Ukrainą.

- Nasz wywiad informuje, że wojska rosyjskie wyposażają pozycje w rejonach Podywotja i Niekislicy, w obwodzie briańskim w Rosji, około trzy km od ukraińskiej granicy państwowej - powiedział rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk

Obwód briański sąsiaduje z obwodem sumskim na północnym wschodzie Ukrainy. Jak mówił Motuzianyk, rosyjskie samoloty Su-35 ostrzelały miejscowość Białopole w obwodzie sumskim, około osiem km od granicy.

Ogniem artyleryjskim Rosjanie ostrzelali wieś Seredyna-Buda leżącą zaledwie dwa kilometry od granicy, również w obwodzie sumskim.

Reklama

Resort obrony: Ostrzały w tym rejonie się nasilą

Rzecznik resortu obrony nie wykluczył, że Rosjanie nasilą w tym rejonie ostrzały pozycji sił ukraińskich i obiektów infrastruktury. 

- Oprócz tego możliwe są wypady i działania dywersyjne ze strony sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej - ocenił Ołeksandr Motuzianyk.

ZOBACZ: "Mamo, dlaczego chcą mnie zabić?". Nagranie z okazji Dnia Dziecka w Ukrainie

Natomiast na południu Rosji, w okupowanym obwodzie chersońskim, Rosjanie tworzą drugą i trzecią linię obrony. Wojska rosyjskie instalują wyposażenie inżynieryjne na tych pozycjach.

- Ponadto armia rosyjska sprowadza rezerwy z terytorium Rosji i ściąga sprzęt z magazynów - poinformował Motuzianyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy