Reklama

Republikanin Michael McCaul o pomocy Ukrainie. Z "większą odpowiedzialnością"

Izba Reprezentantów nadal będzie udzielać poparcia Ukrainie, ale będzie to robić z "większą odpowiedzialnością" niż dotychczas - stwierdził republikanin Michael McCaul w "This Week" ABC. Mówił też o "czekach in blanco", których republikanie "nie zamierzają wystawić Ukrainie".

Słowa McCaula przypominają wypowiedzi przywódcy republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów, Kevina McCarthy'ego podczas kampanii wyborczej, że republikanie nie "wypiszą czeku in blanco" Ukrainie w czasie recesji gospodarczej.

Ukraina a USA. Republikanin skrytykował demokratów

McCaul skrytykował pakiety pomocy demokratów dla Ukrainy, którzy, jak powiedział, wysłali trochę pieniędzy, jednocześnie uzupełniając amerykańskie zapasy broni. - Republikanie nie będą rządzić w ten sposób - powiedział.

Mówił o tym, że republikanom zależy na "przejrzystości dla narodu amerykańskiego". - To są dolary amerykańskich podatników. Czy to zmniejsza naszą wolę pomocy Ukraińcom w walce? Nie, ale zamierzamy to zrobić w odpowiedzialny sposób - dodał.

Reklama

McCaul powiedział, że jest przekonany o utrzymaniu i kontynuacji wsparcia USA dla Ukrainy w kontrolowanej przez republikanów Izbie Reprezentantów. - Myślę, że większość w Izbie Reprezentantów, po obu jej stronach, popiera ten wysiłek - stwierdził. Wyraził też wsparcie dla dostarczenia Ukrainie broni dalekiego zasięgu i systemu obrony powietrznej, aby Ukraina mogła bronić swojej infrastruktury. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pomoc Ukrainie | republikanie | USA | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy