Reklama

RCB przygotowuje poradnik "na czas wojny"

​Jak przygotować się na sytuacje kryzysowe, co zrobić, aby uniknąć zagrożenia i jak się zachować, gdy do niego dojdzie - to tematyka przygotowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa publikacji "Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny".

- Otaczająca nas rzeczywistość nieraz pokazała, że warto mieć wiedzę i być przygotowanym do różnych sytuacji - powiedział Damian Duda, szef Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Wojna w Ukrainie. RCB publikuje poradnik na czas kryzysu

RCB od kilku lat prowadzi edukację w zakresie bezpieczeństwa, przygotowując poradniki na temat bezpiecznych zachowań oraz infografiki, animacje i filmy, które są rozpowszechniane poprzez profile w mediach społecznościowych i są ilustracją do publikowanych ostrzeżeń.

Kolejnym takim przedsięwzięciem jest przygotowanie publikacji "Bądź gotowy - poradnik na czas kryzysu i wojny".

Reklama

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

RCB publikuje poradnik na czas wojny. Zapowiedź

W poradniku w prosty sposób wyjaśniono, jak przygotować się do sytuacji kryzysowej. Co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. Publikacja składa się z dwóch części. 

Pierwsza zawiera informacje niezbędne do przygotowania się na zagrożenie, druga - wskazówki działania w czasie kryzysu. W materiale znajdziemy informacje m.in. o tym, jak przygotować się do ewentualnej ewakuacji; jak się zachować w przypadku skażenia terenu, braku dostaw energii elektrycznej czy będąc zakładnikiem; jak udzielić pierwszej pomocy; jak chronić się przed dezinformacją, aby nie ulec np. panice; jak się zachować podczas alarmu i co oznaczają poszczególne sygnały alarmowe.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśliło, że umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa.

Materiał będzie dostępny od wtorku na stronie internetowej RCB i profilach w mediach społecznościowych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: RCB | poradnik | Wojna

Reklama

Reklama

Reklama