Reklama

Reklama

Ranni z Wyspy Węży wypełniają szpitale na Krymie. "W salach nawet po 40 łóżek"

Szpitale w Sewastopolu są już przepełnione. Mimo to, jak informuje ukraiński wywiad wojskowy na Telegramie, rosyjscy okupanci ranni na Wyspie Węży na Morzu Czarnym wciąż są tam zwożeni.

Z powodu obciążenia szpitali w Sewastopolu w salach wstawia się nawet po 40 łóżek - podał ukraiński wywiad.

Kampania krwiodawstwa i komisje wojskowe na Krymie

W związku z dużą liczbą rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów krwiodawstwa. Przy czym dawcą może być każdy, gdyż nie są wymagane żadne dokumenty medyczne.

Władze okupacyjne Krymu wydały też rozporządzenie, że przedsiębiorstwa państwowe mają wysłać do miejscowych komisji wojskowych pewną liczbę mężczyzn, zależnie od ogólnej liczby pracowników. Proponuje im się podpisanie kontraktu z rosyjskimi siłami zbrojnymi na okres od trzech miesięcy do roku.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Wyspa Węży ważna dla Rosjan

W opinii ukraińskiego wywiadu Wyspa Węży ma znaczenie strategiczne, a siły rosyjskie będą ją wykorzystywać do kontrolowania całej północno-zachodniej części Morza Czarnego.

Wyspa jest obecnie kontrolowana przez wojska rosyjskie, ale strona ukraińska podejmuje próby odzyskania tego terytorium.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy