Reklama

Ranni Rosjanie zapełniają oddziały położnicze. Ciężarne są ewakuowane

Na okupowanych terenach Ukrainy kobiety w ciąży przenosi się do różnych placówek medycznych, ponieważ szpitale zapełniają się rannymi rosyjskimi żołnierzami, którzy zajmują także oddziały położnicze - przekazał gubernator obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Cywilna opieka zdrowotna w obwodzie ługańskim właściwie przestała istnieć, ponieważ wszystkie zasoby szpitali i punktów medycznych przeznaczono na potrzeby rosyjskiej armii. Do "ewakuacji" oddziału położniczego doszło w mieście Antracyt. Znajdujące się w tamtejszym szpitalu kobiety przewieziono do Ługańska - powiadomił Hajdaj na Telegramie.

Zdecydowana większość obwodu ługańskiego, poza wąskim pasem terenu na zachodzie tego regionu, znajduje się obecnie pod rosyjską okupacją. Południowo-wschodnia część Ługańszczyzny wraz ze stolicą obwodu Ługańskiem, znana jako samozwańcza Ługańska Republika Ludowa, pozostaje pod kontrolą Moskwy od 2014 roku.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Na Syberię dotarł pociąg-chłodnia z ciałami martwych Rosjan

Ponadto jak przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, okupacyjna rosyjska administracja nasiliła propagandowe działania na zajętych terenach południa Ukrainy. Na niektórych obszarach w kontrolowanej przez wschodniej części obwodu chersońskiego wyłączono możliwość odbierania ukraińskich programów telewizyjnych. Od niedawna dostępna jest tam wyłącznie telewizja rosyjska - czytamy w raporcie sił zbrojnych.

Sztab donosi także, że do obwodu kemerowskiego na Syberii przybył z Rostowa nad Donem pociąg-chłodnia wypełniony ciałami martwych rosyjskich żołnierzy. Ciała okupantów mają zostać przewiezione do miejscowych kostnic - dodano.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy