Reklama

Reklama

Putin: Zachód ponosi porażkę. Sankcje niszczą globalną gospodarkę

Władimir Putin powiedział, że izolowanie Rosji nie jest możliwe, a Moskwa przeciwstawi się próbom Zachodu, by zepchnąć Rosję z globalnej sceny. - Zachód ponosi porażkę, ponieważ daremna i agresywna próba izolowania Rosji sankcjami niszczy globalną gospodarkę - ocenił. Prezydent dodał, że Moskwa może zwrócić się w kierunku Bliskiego Wschodu i zaznaczył, że jego kraj "nie stracił niczego" w wojnie z Ukrainą.

Przemawiając na forum gospodarczym w rosyjskim Władywostoku prezydent Władimir Putin wyjaśnił, że Rosja widzi teraz nowe możliwości wejścia na rynki Bliskiego Wschodu, w tym m.in. do Iranu. Dodał, że po nałożeniu zachodnich sankcji Moskwa szuka nowych możliwości. 

"Rosja niczego nie straciła"

Prezydent Rosji stwierdził, że "Zachód upada, podczas gdy przyszłość jest w Azji", a jego kraj "nie stracił niczego" w wyniku inwazji na Ukrainę. 

- Wszystkie działania Rosji miały na celu wzmocnienie suwerenności kraju i "pomoc ludziom" mieszkającym w regionie Donbasu we wschodniej Ukrainie - podkreślił prezydent Rosji.

Reklama

- Nic nie straciliśmy i niczego nie stracimy. Jeśli chodzi o to, co zyskaliśmy, mogę powiedzieć, że głównym zyskiem było wzmocnienie naszej suwerenności - stwierdził. Dodał, że takie działania "wzmocnią Rosję od środka".

- Wszystko co jest niepotrzebne, szkodliwe i co uniemożliwia nam pójście naprzód, zostanie wyeliminowane - ostrzegł.

"Sankcje Zachodu niszczą globalną gospodarkę"

Putin zauważył, że nałożenie sankcji jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny gospodarczej

- Zachód ponosi porażkę, ponieważ daremna i agresywna próba izolowania Rosji sankcjami niszczy globalną gospodarkę - ocenił.

Sankcje nałożone na Rosję m.in. przez Stany Zjednoczone i kraje UE są najsurowsze we współczesnej historii

- Próbując oprzeć się biegowi historii, kraje zachodnie podkopują kluczowe filary światowego systemu gospodarczego budowane przez wieki - prezydent rosyjskiej federacji, dodając, że zaufanie do dolara, euro i funta spada

Wśród gości na forum był czołowy ustawodawca Chin Li Zhanshu, zajmujący obecnie trzecie miejsce w hierarchii Komunistycznej Partii Chin. Władimir Putin w przyszłym tygodniu ma spotkać się w Uzbekistanie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Ma to związek z umową gazową między oboma krajami. Za gaz dostarczony przez Gazprom Chiny zapłacą w połowie rosyjskim rublem, a w połowie chińskim juanem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy