Reklama

Putin spotkał się z "matkami". Wśród nich urzędniczki i kobiety władzy

Prezydent Rosji spotkał się z "matkami uczestników operacji specjalnej". Internauci zwrócili uwagę, że twarze "matek" wydają im się znajome. Jak się okazało, na spotkaniu były między innymi reżyserka filmów patriotycznych, była doradczyni szefa republiki Chakasji czy moskiewska urzędniczka i członkini partii Jedna Rosja.

Władimir Putin spotkał się z matkami "uczestników operacji specjalnej" w Ukrainie. Głośna stała się jego wypowiedź, w której stwierdził, że "wszyscy kiedyś z tego świata odejdziemy". Dodał, że w wypadkach drogowych i przez alkohol w Rosji ginie 30 tysięcy osób każdego roku.

Internauci błyskawicznie zwrócili uwagę, że twarze kobiet na spotkaniu z prezydentem Rosji wydają im się znajome. I rzeczywiście, nie pierwszy raz ich wizerunki pojawiają się w przekazie kremlowskiej propagandy.

To nie są matki poległych

Zacznijmy od kobiet na głównym zdjęciu. Pierwsza siedząca po lewej stronie Putina to Olesja Szigina - reżyserka filmów patriotycznych.

Reklama

Następna kobieta Nadieżda Uzunowa - zajmująca się obecnie pomocą humanitarną dla wojska w Ust-Abakanie. Wcześniej była doradcą premiera autonomicznej republiki Chakasji do spraw polityki wewnętrznej.

Dalej zasiada Iryna Tas-Ool, przedstawicielka rejonu kaa-chiemskiego przy granicy z Mongolią, w którym pracuje jako naczelniczka regionalnego wydziału ds. rodziny, młodzieży i sportu.

Urzędniczki i osoby związane z obozem władzy

Więcej przykładów podaje profil "Ukraina Sejczas". Na spotkaniu były między innymi:

Olga Beltsewa - moskiewska urzędniczka i członkini Jednej Rosji;

Marina Migunowa - członkini Izby Cywilnej Federacji Rosyjskiej, która zajmuje się konsultowaniem projektów legislacyjnych;

Julia Belechowa - szefowa komitetu wykonawczego Frontu Ludowego w obwodzie moskiewskim.

Wiele uwagi media poświęciły Agujewej, starszej kobiecie w ciemnej chuście. Jej synowie - Izmaił i Rustam, to wysocy rangą przedstawiciele czeczeńskiego aparatu bezpieczeństwa. Pierwszy jest dowódcą batalionu, drugi regionalnego departamentu spraw wewnętrznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | matki | Spotkanie | propaganda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy