Reklama

Reklama

Putin pokazał się publicznie. Nie dał rady przejść 100 metrów

Stan zdrowia Władimira Putina jest szeroko komentowany od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Z ostatnich informacji wynika, że przywódca jest we wczesnym stadium choroby Parkinsona, ma raka trzustki i prostaty. Teraz w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Putin wysiada z samochodu. "Aby przejść 100 metrów wybiera transport samochodem" - zauważa doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował na Twitterze nagranie. W Rosji trwa w piątek Dzień Jedności Narodowej. Na nagraniu widać Władimira Putina, który z tej okazji postanowił pokazać się publicznie. Jak zwrócił uwagę Heraszczenko, "aby przejść 100 metrów od wieży Spasskiej do pomnika Minina Putin wybiera transport samochodem z pojazdem eskortującym i plutonem ochroniarzy".

Putin ciężko chory. Tajne maile z Kremla

"Nowe światło na kondycję Putina rzuciły emaile pochodzące z 'rosyjskiego źródła wywiadowczego', które rzekomo kilka dni temu wyciekły z Kremla. Zdają się potwierdzać, że u 70-latka zdiagnozowano raka i chorobę Parkinsona" - czytamy w "The Sun". W ujawnionych raportach widnieje m.in. zapis dowodzący odkrycie u rosyjskiego przywódcy wczesnego stadium choroby, która "postępuje", a jej objawy są już widoczne. "Fakt ten zostanie zaprzeczony w każdy możliwy sposób i ukryty" - brzmi fragment tajnego dokumentu autorstwa informatora rosyjskich służb bezpieczeństwa.

Reklama

W dalszej części można przeczytać, że "Putin jest regularnie faszerowany wszelkiego rodzaju ciężkimi sterydami i innowacyjnymi zastrzykami przeciwbólowymi, aby powstrzymać rozrost raka trzustki, którego niedawno zdiagnozowano". Te zabiegi - pisze informator - nie tylko mają powodować duży ból, ale też liczne skutki uboczne. Prezydent Rosji ma widoczną opuchliznę twarzy, czasem zdarzają się u niego zaniki pamięci - przytacza źródło.

Ale to nie jedyne przypadłości, z którymi musi się na co dzień mierzyć pomysłodawca zbrojnej napaści na Ukrainę. "W jego bliskim otoczeniu krążą pogłoski, że oprócz raka trzustki, który stopniowo się rozprzestrzenia, Putin ma również raka prostaty" - wynika z raportu.

Czytaj więcej: Stan zdrowia Putina "dramatycznie" się pogarsza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy