Reklama

Reklama

Putin oferuje broń sojusznikom. "Wyprzedza konkurencję o lata"

Władimir Putin wyraził gotowość do sprzedawania broni wszystkim sojusznikom Moskwy. Przywódca Kremla stwierdził podczas poniedziałkowego przemówienia, że duża część rosyjskiego sprzętu wyprzedza o lata, a nawet dekady swoje zagraniczne odpowiedniki. Prezydent Rosji odniósł się także do działań wojsk swojego kraju na Ukrainie. - Rosjanie wypełniają wszystkie swoje zadania. Krok po kroku wyzwalają ziemię Donbasu - oświadczył Putin.

W poniedziałek w Kubince niedaleko Moskwy odbył się pokaz rosyjskiej broni. Podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego "Army-2022" głos zabrał Władimir Putin. Przywódca Kremla poinformował, że Moskwa jest gotowa sprzedawać zaawansowaną broń sojusznikom na całym świecie, a także współpracować z nimi nad rozwojem technologii wojskowej.

- Rosja pielęgnowała silne więzi z Ameryką Łacińską, Azją i Afryką i jest gotowa oferować partnerom oraz sojusznikom najnowocześniejsze rodzaje broni - od broni strzeleckiej po pojazdy opancerzone i artylerię, samoloty bojowe i bezzałogowe statki powietrzne. Prawie wszystkie zostały użyte więcej niż raz w prawdziwych operacjach bojowych - powiedział Putin cytowany przez agencję Reutera.

Reklama

Putin: Rosyjska broń wyprzedza konkurencję o lata

Władimir Putin sporą część swojego przemówienia poświęcił na komplementowanie rosyjskiej broni. Podkreślił, że wyprzedza ona konkurencję o lata.

- Wiele z naszych sprzętów wyprzedza o lata, a może nawet dekady swoje zagraniczne odpowiednik, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie się je przewyższa - mówił rosyjski prezydent.

Jak informuje Reuters, rosyjska oferta niekoniecznie może zainteresować potencjalnych nabywców. Zdaniem ekspertów za taki stan rzeczy mają odpowiadać słabe wyniki tamtejszych wojsk podczas walk na terenie Ukrainy. To właśnie zaatakowany przez agresora kraj prezentuje się w ostatnich kilkunastu dniach lepiej pod kątem militarnym. Ukraińcy skutecznie wykorzystali dostarczoną przez Stany Zjednoczone broń, w szczególności zaawansowane systemy rakietowe HIMARS, powodując duże zniszczenia na zaanektowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim.

Pomimo dewastacji zlokalizowanej tam bazy lotniczej, Putin stwierdził w poniedziałek, że siły Rosji i jej pełnomocnicy wypełniają wszystkie swoje zadania.

- Rosjanie krok po kroku wyzwalają ziemię Donbasu - mówił przywódca Kremla.

"Rosja ma wielu podobnie myślących sojuszników"

Prezydent Rosji powiedział także, że Rosja opowiada się za jak najszerszą wszechstronną rozwojową współpracą wojskowo-techniczną.

- Wysoce doceniamy fakt, że nasz kraj ma wielu podobnie myślących sojuszników i partnerów na różnych kontynentach. Są to państwa, które nie poddają się tzw. hegemonowi, ich przywódcy wykazują prawdziwie męski charakter i nie uginają się - skwitował rosyjski prezydent.

Reklama

Reklama

Reklama