Reklama

Reklama

Putin: Nie będzie więcej błędów. Rosjanie muszą chronić ojczyznę

- Nawet chwilowe osłabienie suwerenności jest błędem, więcej takich błędów nie będzie - powiedział w środę prezydent Rosji Władimir Putin. W jego ocenie "odpowiedzialność za kraj spoczywa na każdym jego obywatelu". - Dziś Rosjanie muszą wzmacniać i chronić swoją ojczyznę - stwierdził. Moskiewski autokrata dodał, że "trudne okresy w historii Rosji zawsze kończyły się odrodzeniem ojczyzny".

W środę prezydent Rosji Władimir Putin przemówił z okazji obchodów 1160. rocznicy narodzin rosyjskiej państwowości - przekazał portal Moskwa 24. W pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu w kraju częściowej mobilizacji autokrata zaznaczył, że "cywilizacja rosyjska jest oryginalna i ma swoją drogę".

- To jest nasza cywilizacja i to jest dla nas najważniejsze. Będziemy walczyć dla naszej ojczyzny, za naszą wolność, niepodległość i suwerenność, o naszą kulturę i tradycję. Będziemy ich bronić w imię naszych przodków i naszych potomków, dla dobra Rosji, jej wielkiej historii i wielkiej przyszłości - powiedział prezydent.

Reklama

Zdaniem Putina suwerenność państwa rosyjskiego jest gwarancją wolności każdego obywatela. Powiedział, że "żaden człowiek nie może czuć się w pełni wolny, jeśli jego lud i ojczyzna nie są wolne".

- Rząd, który jest silny i odpowiedzialny będzie służył tylko narodowi Rosji, a wsparcie obywateli w kluczowych kwestiach jest kluczem do pomyślnego i bezpiecznego rozwoju naszego kraju jako jednego z ośrodków bardziej sprawiedliwego, niż wielobiegunowy świat, który się teraz wyłania - mówił Putin. 

"Wojsko i ochotnicy walczą jak bracia"

Władimir Putin podkreślił, że patriotyzm to cecha, która jest istotą natury i charakteru narodu rosyjskiego. 

- Wojsko i ochotnicy wykazują najwyższe cechy ludzkie podczas specjalnej operacji wojskowej, walcząc dzielnie jak bracia. W imię ratowania mieszkańców Donbasu, w imię spokojnego nieba dla naszych dzieci i wnuków, w imię naszej ojczyzny, która zawsze będzie wolna i niezależna - powiedział Putin.

"Odpowiedzialność za kraj spoczywa na obywatelach"

Prezydent Rosji powiedział, że "nawet chwilowe osłabienie suwerenności jest błędem". - Przeciwnicy Rosji nie będą czekać na powtórzenie tego błędu - mówił.

- W takich okresach istnienie Rosji było zagrożone. Więcej takich błędów nie będzie. Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu - powiedział Putin. 

Wcześniej Władimir Putin mówił, że trudne okresy w historii Rosji zawsze kończyły się odrodzeniem ojczyzny. Jego zdaniem "nikt nie jest w stanie anulować unikalnej rosyjskiej cywilizacji i zniszczyć wartości, które jednoczą jej narody".

- Odpowiedzialność za kraj spoczywa na każdym jego obywatelu. Dziś Rosjanie muszą wzmacniać i chronić swoją ojczyznę - stwierdził.

Reklama

Reklama

Reklama