Reklama

Putin chce rozmawiać z przywódcą Chin. Nie złoży życzeń Bidenowi

Do końca roku planowane są rozmowy prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem Chin Xi Jinpingiem - przekazał sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow. Putin nie zamierza składać noworocznych życzeń prezydentowi USA Joe Bidenowi.

- Rzeczywiście, taki kontakt jest przygotowywany - powiedział dziennikarzom Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjską agencję Interfax. - Poinformujemy o tym wraz z naszymi chińskimi przyjaciółmi w odpowiednim czasie - dodał.

Według Pieskowa jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Rzecznik Kremla powiedział też, że Putin nie planuje w tym momencie kontaktów z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Jak podano, prezydent Rosji nie planuje również życzyć szczęśliwego Nowego Roku prezydentowi USA Josephowi Bidenowi.

- Teraz pogrążyliśmy się we wzajemnej wrogości tak głęboko, że prawdopodobnie nie ma czasu na życzenia - powiedział dziennikarzom Pieskow.

Reklama

Dmitrij Miedwiediew spotkał się z chińskim przywódcą

W zeszłą środę przywódca Chin Xi Jinping przyjął w Pekinie byłego prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa. Jak poinformowała chińska państwowa agencja prasowa Xinhua, politycy rozmawiali m.in. o "kryzysie ukraińskim". Chiny nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę od początku jej trwania. 

Xi poprosił Miedwiediewa o przekazanie "serdecznych pozdrowień i najlepszych życzeń" prezydentowi Władimirowi Putinowi. Podkreślił wagę "strategicznej koordynacji" pomiędzy krajami i wyraził skłonność do wzmacniania relacji z Rosją oraz wspólnej "promocji rozwoju globalnego zarządzania w bardziej sprawiedliwym i rozsądnym kierunku" - napisano w komunikacie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Władimir Putin | Xi Jinping | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama