Reklama

Proukraińska manifestacja w okupowanym Melitopolu. Demonstranci odśpiewali hymn

Proukraińska demonstracja odbyła się w okupowanym Melitopolu. Organizacji podjął się miejscowy ruch, który utrzymywał informację o wydarzeniu w tajemnicy. Demonstranci spotkali się w parku miejskim, gdzie odśpiewali ukraiński hymn. W mieście okupanci zaczynają wydawać mieszkańcom rosyjskie paszporty.

Kilkadziesiąt osób zebrało się na proukraińskiej demonstracji w okupowanym przez wojska rosyjskie Melitopolu, mieście na południowym wschodzie Ukrainy. Na wiecu, który odbył się w parku miejskim, zebrani odśpiewali ukraiński hymn państwowy.

Agencja Ukrinform podała, że o przyjście na wiec zaapelowali do mieszkańców miejscowi partyzanci, a organizatorem był ruch o nazwie Żółta Wstążka. Organizator poinformował o dacie demonstracji, ale miejsce utrzymywano w tajemnicy do samego końca.

Wojska rosyjskie wydają mieszkańcom paszporty Rosji

W parku miejskim pojawili się ludzie z ukraińskimi flagami państwowymi, żółto-niebieskimi wstążkami i plakatami.

Reklama

Ukraińskie władze Melitopola informowały w ostatnich dniach, że okupujące miasto wojska rosyjskie wydają mieszkańcom paszporty Rosji. Przestrzegały przed przyjmowaniem tych dokumentów, bowiem - jak uważają - ich posiadacze zostaną zmobilizowani do rosyjskiej armii.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Melitopol | demonstracje | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy