Reklama

Prokurator tłumaczy się przed Putinem. 9 tys. powołanych Rosjan nie może walczyć

9 tys. nielegalnie zmobilizowanych Rosjan wróciło do domu - poinformował prokurator generalny Igor Krasnow podczas spotkania z Władimirem Putinem. Są to głównie osoby, które zostały wysłane na front pomimo problemów zdrowotnych. Krasnow w czasie rozmowy wydawał się być wyraźnie poddenerwowany.

Prokurator generalny Rosji Igor Krasnow spotkał się z prezydentem Władimirem Putinem, aby przekazać mu najnowsze informacje dotyczące zmobilizowanych żołnierzy. W krótkim filmie opublikowanym przez kanał Rossija 24 widzimy, że urzędnik jest wyraźnie poddenerwowany.

Krasnow poinformował Putina, że 9 tys. zmobilizowanych Rosjan wróciło do domu, ponieważ zostali powołani "niezgodnie z rosyjskim prawem". Dodał, że "dzięki staraniom prokuratury",  osoby te wróciły już do domów. Wielu z nich miało mieć problemy zdrowotne, wykluczające z walki na froncie.

Reklama

Uchybienia i problemy. Rosyjska mobilizacja w praktyce

Prokurator przyznał, że podczas kontroli zaobserwowano liczne uchybienia w przebiegu procesu mobilizacji Rosjan. - Akcja ujawniła wiele istotnych problemów, które stały się lekcją dla wielu i zmusiły do ponownego rozważenia podejścia do organizacji rejestracji wojskowej - przyznał Krasnow.

Urzędnik poinformował, że rozwiązano już kłopoty z związane z wypłatą pieniędzy dla żołnierzy. - Było to spowodowane przede wszystkim nieprawidłowym wprowadzeniem odpowiednich informacji do bazy danych, blokadą środków - podkreślił.

Z związku z zapowiadaną rosyjską wiosenną ofensywą spekuluje się, kiedy agresorzy mogą rozpocząć kolejną akcję mobilizacyjną. Może się ona rozpocząć jeszcze w lutym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Władimir Putin | mobilizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy