Reklama

Reklama

Prokurator generalny Ukrainy: Na wyzwolonych terenach znaleziono ponad 700 ciał

Prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin przekazał, że na wyzwolonych terenach obwodów charkowskiego, chersońskiego i donieckiego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znaleziono ponad 700 ciał. Ok. 90 proc. to cywile zabici przez wojska rosyjskie.

Na wyzwolonych terenach odkryto ponad 20 miejsc, w których nielegalnie więziono i torturowano ukraińskich obywateli - dodał Andrij Kostin, cytowany przez portal Ukrainska Prawda.

Jak zaznaczył, prawie w każdym mieście i wsi w wyzwolonej części obwodu charkowskiego znaleziono miejsca, gdzie zabijani byli cywile. - Taką samą sytuację obserwujemy w obwodzie chersońskim - oznajmił.

Od początku wojny zginęło 8311 ukraińskich cywilów

Prokurator generalny poinformował, że od początku pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji zginęło 8311 ukraińskich cywilów, w tym 437 dzieci.

- Zdajemy sobie sprawę, że prawdziwa liczba jest dużo większa, lecz do pewnych okupowanych terytoriów jeszcze nie mamy dostępu - podkreślił Kostin.

Reklama

Wskutek działań zbrojnych rannych zostało ok. 11 tys. ludzi. Zarejestrowano ponad 45 tys. zbrodni wojennych - powiadomił portal Dzerkało Tyżnia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy