Reklama

Reklama

Projekt Sachalin 2. Brytyjski gigant naftowy odmawia Rosji

Brytyjski koncern naftowy Shell poinformował, że nie dołączy do nowego rosyjskiego projektu energetycznego Sachalin 2, który ma na celu rozwój ropy i gazu na wyspie na Morzu Ochockim.

Decyzja firmy, która posiadała ok. 27,5 proc. udziałów w poprzednim podmiocie realizującym projekt na rosyjskim Dalekim Wschodzie, jest zgodna z jej deklaracją opuszczenia Rosji po inwazji Moskwy na Ukrainę - poinformowała w piątek japońska agencja Kyodo, powołując się na komunikat amerykańskiej agencji Bloomberg.

Z kolei japońskie firmy Mitsui i Mitsubishi postanowiły zachować swoje udziały w nowym podmiocie, wynoszące odpowiednio 12,5 proc. i 10 proc. i otrzymały na to rosyjską zgodę.

Nowy podmiot został utworzony na początku sierpnia na mocy dekretu prezydenta Rosji Władimira Putina. W poprzednim spółka należąca do rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom miała ok. 50 proc. udziałów. 

Reklama

Rosyjski projekt energetyczny 

Projekt Sachalin-2 to rozwój ropy i gazu na wyspie Sachalin w Rosji. Obejmuje on zagospodarowanie pola naftowego Piltun-Astokhskoye i pola gazu ziemnego Łunskoye na wyspie Sachalin na Morzu Ochockim oraz związanej z nim infrastruktury na lądzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy