Reklama

Reklama

Problemy Ławrowa. "Nie dysponujemy możliwością teleportacji"

Premier Serbii Ana Brnabić powiedziała w niedzielę, że sytuacja wokół zapowiadanej wizyty szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa jest "wyjątkowo skomplikowana", ponieważ jego samolot nie może lecieć nad terytorium kilku krajów. Według mediów wizyta jest niepewna.

Serbski dziennik "Veczernje novosti" podał w niedzielę, że trzy sąsiednie kraje: Macedonia Północna, Bułgaria i Czarnogóra zabroniły przelotu nad swym terytorium rosyjskiego samolotu rządowego. "Wizyta Siergieja Ławrowa jest niepewna" - ocenia dziennik.

Serbia a Siergiej Ławrow. Niepewna wizyta szefa MSZ Rosji

Rosyjska agencja Interfax przekazała, że jej źródło w MSZ Rosji na pytanie, czy wizyta Ławrowa została odwołana, odparło: "Nasza dyplomacja jeszcze nie dysponuje możliwością teleportacji".

Według zapowiedzi Ławrow miał się spotkać w poniedziałek z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem

Reklama

Pod koniec maja Vuczić poinformował, że uzgodnił z prezydentem Rosji Władimirem Putinem trzyletni kontrakt na dostawy gazu z Rosji. Vučić przekazał też, że rozmawiał z Putinem o rozbudowie magazynów gazu. Zdaniem Krelma rozmowa dotyczyła też sytuacji w Ukrainie i Kosowa. 

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. W reakcji Unia Europejska przyjęła pakiet sankcji, dodając Putina i Ławrowa do listy osób, które podlegają zamrożeniu aktywów w UE. Ławrowowi jako szefowi dyplomacji pozostawiono możliwość podróżowania do UE.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy